Kalamış Wyndham Otel'de düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Yılmaz, sarı-lacivertlilerin nasıl bir yüksek divan kuruluna ihtiyacı olduğuna dair fikirlerini paylaştı.

Yılmaz, kendisinin ve ailesinin Fenerbahçe Kulübüne iyi ve kötü gününde her zaman destek verdiğini ve yaşadıkları sürece bunun devam edeceğini belirtti.

Yılmaz, Yüksek Divan Kurulu'nun kriz dönemlerinde kulübün ve yönetimin yanında olması gerektiğini dile getirdi.

"Divan başkanlığı adaylığı gündeme geldiğinde camiamızın çeşitli yerlerinden bu talep bana ulaştı. Böyle bir hazırlığım yoktu. Divan başkanlığı çok saygın bir konumdur. Divan ve kongre üyelerinin çalışmaları, benim adaylık kararını vermemi sağlamıştır. Fenerbahçe Kulübünün adayı olmayı daha onurlu ve haysiyetli gördüğümden, herkesin bir oyuna ve desteğine talip olarak yüksek divan kurulu başkanlığına adaylığımı açıklıyorum." 

"Divan toplantıları, 3-5 eleştiri yapıp sonra dağılacağımız yer olmamalı"

Yılmaz, Fenerbahçe'yi bugün bulunduğu yerden birkaç basamak yukarı çıkarmak için çalışacaklarını vurguladı.

"Divan toplantıları, 3-5 eleştiri yapıp sonra dağılacağımız yer olmamalı. Keza herkes Fenerbahçe için bir şeyler yapmalı ve yapılmasına olanak sağlamalı. Fenerbahçe için bir şeyler yapmak istiyorsak, Fenerbahçe'yi iyi çalışmak lazım. Fenerbahçe bundan böyle yoluna tek ayak üzerinde devam edemez. Bu nedenle, Yüksek Divan kurulu kendini yeniden tanımlamalı ve yeni görev alanları oluşturmalıdır."