Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, beIN Sports'un yayınına sezonu değerlendi.

Özdemir, kendilerine yapılan eleştirilere değindi.

"Zor bir yılı geride bıraktık. Sezon 11 Eylül'de başladı, 8.5 aydır ara vermeden 42 maç haftası oynadık. Ligi 21 takımlı oynatma fikrini çok düşündük. Biz ve kulüplerimiz birbirimize destek olarak ligi tamamladık. Bazen 'Ne işim var benim burada' dediğim çok oluyor. Ancak eleştirilmemek mümkün değil, bizim aldığımız her karar Türkiye'deki futbol için. Herkese eşit mesafede olmaya çalışıyoruz. Kulüpler Birliği'nden küme düşmeme konusunda toplu bir karar geldi, biz çok düşündük. Onlara hak vererek, düşmeyi kaldırmıştık. Zor bir sene oldu ama biz ve kulüplerimiz, birbirimize destek olduk."

"Lige seyircili başlamayı planlıyoruz"

"Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynatmak istiyoruz" diyen Özdemir, Süper Lig'deki takım sayısı planını da anlattı.

"Süper Lig'de ana hedefimiz 18 takım olmalı"

TFF Başkanı, "Önümüzdeki sezon 20 takımla oynayacağız. Süper Lig'de ana hedefimiz 18 takım olmalı" diye konuştu.

Play-off finali neden İzmir'de oynatılmıyor?

Özdemir, Altay ve Altınordu arasında oynanacak TFF 1. Lig play-off finalin İzmir yerine İstanbul'da oynanmasının eleştirilmesiyle ilgili konuştu.

"İzmir'de yapılacaık tek stat var. Göztepe Stadı. Ancak bu stadı yeni sezon öncesi bakıma almışlar. İki kulüp yönetimiyle de konuştuk ve anlaştık. Belli sayıda seyirci alacağız. 2. ve 3. Lig finallerinde de belli bir oranda stat alacağız. Elimizden geldikçe, takımların şartlarını da göz önünde bulundurarak bütün ulusal kupa final maçlarını Olimpiyat Stadyumu'nda oynatmak istiyoruz."

"Sahada 8 yabancı olacak"

"Gelecek sezon için alınan bir karar vardı. 14 sözleşme yapabilecek ama en fazla 8 yabancı sahada olacaktı. Kulüplerden talep geldi. Pandemi nedeniyle 1 yıl öteledik bunu."