Galatasaray kadroyu yerlileştirmek istiyor. Futbol federasyonunun yaptığı “yabancı futbolcu sayısı” açıklamasından sonra sarı kırmızılılar, transfer politikasını değiştirdi.

Yönetim, kadroyu yerli futbolcularla takviye etmek için girişimlerini sürdürüyor. Listenin ilk sırasında, Göztepe forması giyen Halil Akbunar var.

Geçtiğimiz sezon başında da Galatasaray'ın gündeminde yer alan Halil, milli takımın geniş kadrosunda olmasına rağmen 26 kişilik ekibe dahil edilmemişti.

Milli futbolcu için Göztepe kulübü ile temaslar başladı. İzmir temsilcisi Halil için yaklaşık 3 milyon euro civarında bonservis ücreti talep etti.

27 yaşındaki futbolcu ile Bundesliga ekibi Wolfsburg da ilgileniyor. Halil Akbunar bu sezon Göztepe formasıyla 40 lig maçında 9 gol, 13 asistlik performans sergiledi.

Galatasaray'da Kaan Ayhan ve Halil Dervişoğlu için de görüşmeler devam ediyor. Sarı kırmızılılar, Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer alan 2 milli futbolcu için girişimlerini sürdürüyor.

Kaan Ayhan’ın bu transfere sıcak baktığı belirtilirken, yönetim, satın alma opsiyonlu kiralama teklifi üzerinde duruyor.

Yönetim, Brentford’un 10 milyon euroluk bonservis ücreti belirlediği Halil Dervişoğlu'nu ise 1 sezon daha kiralamak istiyor.